درو کردن جدایی اوکراین پرسپولیس مهدی طارمی

درو کردن: جدایی اوکراین پرسپولیس مهدی طارمی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی در برابر فساد نهادینه باید از نظارت افکار عمومی استفاده کرد / ناصری

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: زمانیکه فساد سیستماتیک و نهادینه شده است باشد، نهادهای نظارتی و کنترلی نیز نقش خود را از دست می‌دهند، بنابراین هنگامی که فساد نهادی

در برابر فساد نهادینه باید از نظارت افکار عمومی استفاده کرد / ناصری

ناصری: در برابر فساد نهادینه باید از نظارت افکار عمومی استفاده کرد

عبارات مهم : استفاده

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: زمانیکه فساد سیستماتیک و نهادینه شده است باشد، نهادهای نظارتی و کنترلی نیز نقش خود را از دست می دهند، بنابراین هنگامی که فساد نهادینه می شود هیچ راهی جز استفاده از نظارت افکار عمومی وجود ندارد.

عبدالله ناصری در گفت وگو با ایسنا، راجع به بیانات رییس قوه قضاییه مبنی بر انتشار اسامی و تصویر قضات متخلف، اظهار کرد: هنگامی که رییس قوه قضاییه این حرف را می زند یعنی نهادهای نظارتی داخل قوه قضاییه کارایی مورد نیاز را ندارند و به نظر می رسد فساد در قوه قضاییه نیز ساختاری و نهادینه شده است هست. اعلام این موضع رییس قوه قضاییه که خبر خوبی بود، هشداری اجتماعی جهت قضاتی که آلوده به فساد هستند، ایجاد می کند.

در برابر فساد نهادینه باید از نظارت افکار عمومی استفاده کرد / ناصری

وی ادامه داد: از این بعد مطالبه افکار عمومی، رسانه ها و اینترنت از رییس قوه قضاییه جهت معرفی قضات متخلف شکل گرفته و این خواسته را از رییس قوه قضاییه خواهند داشت که متخلفان را معرفی کنند. البته اعتقاد دارم اینترنت و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … کم و بیش اطلاعاتی از این افراد متخلف را دارند و می توانند آن را در اختیار رییس قوه قضاییه بگذارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هنگامی که ساختار اداری و اجرایی و نظام بازرسی و کنترلی توانایی خود را از دست می دهند یا خود آنها نیز دچار آلودگی می شوند، راه حل استفاده از افکار عمومی هست، تصریح کرد: افکار عمومی می توانند نظارت نیرومند بر مسایل متفاوت کشور داشته باشند به طور مثال حکم سعید طوسی صادر شد ولی جامعه نسبت به آن قانع نشد و اگر این پرونده به لحاظ قضایی مختومه شده است است ولی افکار عمومی این فرد را رها نمی کنند. در سایر پرسشها نیز افکار عمومی می تواند نقش نظارتی داشته باشد.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: زمانیکه فساد سیستماتیک و نهادینه شده است باشد، نهادهای نظارتی و کنترلی نیز نقش خود را از دست می‌دهند، بنابراین هنگامی که فساد نهادی

ناصری در آخر با بیان اینکه زمانیکه فساد نهادینه می شود هیچ راهی بهتر از استفاده از نظارت افکار عمومی وجود ندارد، بیان کرد: هنگامی که ساختار قضایی و اداری فاسد و آلوده و فساد نهادینه می شود، دستگاه های نظارتی را نیز در بر می گیرد. در فساد سیستماتیک هیچ چیزی سر جای خودش نیست و هیچ نهادی نمی تواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد. اکنون مسئولان نظام، روسای قوا و نمایندگان مجلس از لفظ فساد سیستماتیک استفاده می کنند، یعنی حتی درون نهادهای نظارتی و کنترلی نیز آلودگی و فساد وجود دارد.

واژه های کلیدی: استفاده | قوه قضاییه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs